SPA VILNIUS Anykščiai

Poilsis ir pramogos Anykščiuose

Medžių lajų takas
Medžių lajų takas – naujoji Anykščių šilelio pažiba. Tai – vienintelis toks takas ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje, prasidedantis netoli Puntuko akmens ir pamažu kylantis nuo žemės iki 21 metro aukščio ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis tęsiasi 300 metrų ir atveda į 35 metrų aukščio bokštą, kuriame atsiveria Anykščių šilelio panorama bei Šventosios upės vingiai. 
Tokia Medžių lajų tako architektūra pasirinkta ne atsitiktinai – pagrindiniu motyvu pasirinkta aukštaitiška tautinė juosta, atsispindinti fasaduose.

 

Apžvalgos bokštas
Bijeikių kaimo bokštas, stovintis ant kalvos, kuri yra 163 m virš jūros lygio, turi 15 m. aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Iš jos atsiveria įspūdinga Rubikių ir Dusyno ežerų panorama, o giedrą dieną ir trijų bažnyčių (Debeikių, Leliūnų ir Alantos) bokštai, Bijeikių piliakalnis, Storių kalvos.

 

Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte.
Anykščių Šv. Mato bažnyčia yra ne tik aukščiausia Lietuvoje neogotikinė dvibokštė bažnyčia  (79 m), bet ir 33 metrų aukštyje, bokšte, turi apžvalgos aikštelę. Norint pasigrožėti nuostabia Anykščių panorama, sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietovių istoriją, tereikia užkopti 186 laiptelius. 

 

Vasaros rogučių trasa
Tai – vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, veikiantis visus metus.  Kalitos kalne esanti 500 metrų ilgio vasaros rogučių trasa su 5 posūkiais, tramplinu ir kilpa tiesiog vilioja nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti adrenalino pliūpsnį. Trasoje galima pasiekti net 40 km/h greitį! Tik prisisekite saugos diržus!

 

Dainuvos Nuotykių Slėnis
Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, rekomenduojame išbandyti šį parka, kuriame keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir sudėtingas kliūtis, patirsite malonių ir aštrių pojūčių. Lankytojų amžius ar fizinis pasirengimas nėra svarbus, nes parke įrengtos 6 skirtingo sudėtingumo trasos, esančios iki 13 metrų aukštyje, tad kiekvienas lankytojas galės rinktis. Taip pat rekomenduojame išbandyti „Skrydį per Šventąją“ kurio bendras ligis virš 300 metrų, tuo tarpu Jūsų mažieji (6-11 m. vaikai) galės šėlti „Mažylių trasoje“.

 

Siaurasis geležinkelis Siaurukas
Anykščiuose tiesiog būtina pasivažinėti vadinamuoju “siauruku”. Tai – vienintelis Lietuvoje unikalus technikos paminklas, tarnaujantis turistų pramogoms ir geležinkelio istorijai pažinti. Maršrutas Anykščiai – Rubikiai puikiai tinka romantikos mėgėjams, šeimoms, bei visiems, pavargusiems nuo miesto triukšmo. Rubikių ežero grožis Jūsų nenuvils! 

 

Be visų minėtų pramogų, Anykščiuose dar yra Arklių muziejus, Kukurūzų labirinto parkas, Puntuko akmuo ir jo brolis, Laimės žiburys, žiemos slidinėjimo trasa, bei kitų lankytinų objektų. 

Pažadame – Anykščiuose nuobodžiauti neteks!